Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Kaip tinkamai valyti drabužius, kad jie tarnautų ilgiau?

Ar nutinka taip, kad namuose skalbiate drabužius ir jie nusidažo, deformuojasi, greitai praranda standumą ir po keleto dėvėjimų tampa nebenešiojami? Drabužiams išleidote nemažą sumą, tačiau net ir vardiniai drabužiai greit nusidėvėjo? Tai nebūtinai susiję su audinio kokybe. Kai valome drabužius namie, turėtume vengti tam tikrų dalykų, kad nesugadintume audinių, jie neišbluktų, nesideformuotų, nesuplyštų. Turime sekti gamintojo nurodytas priežiūros rekomendacijas, kad drabužis kuo ilgiau išliktų tinkamos būklės. Pasirinkę netinkamą skalbimo mašinos ciklą ar netinkamus valiklius galime pakenkti audiniui, jį sugadinti negrįžtamai. Pateikiame keletą punktų, į ką atkreipti dėmesį valant drabužius:

Neignoruokite priežiūros ženklų | Priežiūros etiketės pateikia daug naudingos informacijos, kaip tinkamai rūpintis audiniu, kaip jį valyti, džiovinti, lyginti. Priežiūros ženklų ignoravimas gali privesti prie audinio sugadinimo. Jeigu norite, kad Jūsų drabužis tarnautų jums kiek įmanoma ilgiau – vadovaukitės priežiūros etiketėse pateiktomis priežiūros rekomendacijomis arba patikėkite tai atlikti profesionalamas. Kaip skaityti priežiūros etiketes pateikiame čia.

Atsižvelkite į audinio sudėtį | Skirtingi audiniai reikalauja skirtingos priežiūros. Pavyzdžiui šilkas, vilna ar kiti delikatūs audiniai reikalauja specialiai atrinktų valymo produktų bei valymo ar skalbimo programų. Vilna, medvilnė, šilkas – natūralūs audiniai, kurie gali susitraukti, jei naudosite per aukštą skalbimo ar džiovinimo temperatūrą. Ryškių spalvų audiniai dėl netinkamai parinkto valymo būdo ar detergentų – gali greičiau blukti. Prieš valydami drabužius patikrinkite drabužio sudėtį ir pasirinkite tinkamą valymo metodą.

Neignoruokite dekoro detalių | Jeigu jūsų drabužis turi dekoro detalių ar plonų, lengvai pažeidžiamų audinių tokių kaip kaspinai, blizgučiai, nėriniai, odinės ar guminės detalės – su jomis elkitės itin atsargiai. Venkite stipriai trinti ar gręžti audinį, kad detalės išlaikytų savo formą, spalvą ir išliktų vietoje.

Nenaudokite stiprių valiklių | Kai kurie detergentai gali būti per stiprūs jūsų valomiems audiniams. Tokie valikliai gali netolygiai šviesinti audinį, pažeisti audinio struktūrą ar dėvėjimo metu sukelti alergiją. Venkite tokių valiklių ir rinkitės švelnius, audiniui pritaikytus valiklius.

Apdorokite dėmes prieš skalbimą | Prieš skalbdami drabužius apžiūrėkite, ar nėra audinio pažeidimų ir vizualiai matomų dėmių. Identifikavę dėmes, ar net pageltusias vietas nuo prakaito – rekomenduojame jas vietiškai apdoroti. Pirmiausia reikėtų suvilgyti dėmes vandeniu ir tinkamu valikliu bei švelniai patrinti minkštu šepetėliu, o tuomet drabužius išskalbti. Neapdorojus dėmės prieš skalbimą  – ją galite „užskalbti“ ir dėmę pašalinti bus itin sunku arba neįmanoma.

Atskirai valykite skirtingų spalvų drabužius | Jeigu norite išvengti nusidažiusių drabužių – nepamirškite, kad prieš skalbdami turėtumėte išskirstyti drabužius ir juos surūšiuoti pagal audinį ir spalvą. Balti drabužiai visais atvejais turėtų būti skalbiami atskirai. Jeigu juos maišysite su kitų spalvų audiniais – jie praras baltumą. Atskirai valykite tamsius drabužius, jų nemiksuodami su šviesesniais. Ryškias spalvas rūšiuokite su itin panašiomis arba skalbkite rankomis, kad audinys nebluktų. Skalbdami naują drabužį pirmą kartą – elkitės itin atsargiai ir audinį patikrinkite.

Jeigu nesate tikri, kaip prižiūrėti tam tikrus audinius rekomenduojame pasitarti su profesionalais ar atnešti juos į valyklą.

Atnaujinta: 2023-06-27 d.

<<< Grįžti į tinklaraštį