Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Kaip skalbimo metu „nenudažyti“ drabužių?

Jeigu norite patikrinti ar naujas drabužis nenudažys kitų audinių galite atlikti paprastą spalvos atsparumo testą. Šis testas padės nustatyti ar audinys gali nudažyti kitus audinius, ar stipriai išblukti valymo metu. Kaip atlikti testą?

  1. Pasirinkite mažiausiai pastebimą drabužio vietą. Geriausia ieškoti audinio vidinėje pusėje, ties siūlėmis.
  2. Sudrėkinkite baltą medvilnės skiautę, vatos diskelį ar ausų krapštuką. Galite sudrėkinti ne tik vandeniu bet ir pasirinktomis valymo priemonėmis.
  3. Švelniai sudrėkinta medvilnine šluoste, vatos diskelių ar ausų krapštuku patrinkite pasirinktą audinio vietą. Įsitikinkite, kad netrinate per stipriai – būkite atsargūs ir nepažeiskite audinio.
  4. Gerai apžiūrėkite šluostę, vatos diskelį ar ausų krapštuką ar ant jo nepersikėlė tikrinamo audinio spalva. Jeigu pastebėjote bent kiek spalvos ant skiautės – tai indikatorius, kad audinys gali dažyti kitus audinius ir galimai greitai išbluks.
  5. Apžiūrėję šluostę apžiūrėkite ir patį audinį, vietą, kurią patrynėte šluoste. Jeigu matote spalvos pašviesėjimą – audinys yra linkęs greitai blukti ir lies spalvą.
  6. Jeigu pastebėjote, kad audinys blunka ir/ar yra linkęs dažyti – nusausinkite sudrėkintą vietą sausa medvilnės skiaute.

Svarbu testą atlikti itin atsargiai. Vieni audiniai blunka labiau nei kiti – elgdamiesi neatsargiai galite pažeisti audinį. Svarbu ir tai, kad skirtingi audiniai gali skirtingai reaguoti į valymo priemones. Jeigu kyla abejonių, kaip valyti audinį, kad jis nebluktų kuo ilgiau – rekomenduojame pasitarti su profesionalais.

Atnaujinta: 2023-06-19 d.

<<< Grįžti į tinklaraštį