Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Kaip tinkamai valyti miegmaišį?

Kaip dažnai reikėtų valyti miegmaišį priklauso nuo to, kokiomis sąlygomis ir kaip dažnai jį naudojate. Rekomenduojama miegmaišį išsivalyti bent kartą per sezoną ar po keleto naudojimų. Jeigu naudojate miegmaišį itin retai ir geromis sąlygomis – jį valyti galite rečiau. Svarbu tai, kad reguliari priežiūra, kaip dėmių valymas, vėdinimas ir tinkamas sandėliavimas gali praliginti laiką tarp miegmaišio valymų. Pateikiame keletą patarimų, kaip jį prižiūrėti:

Vadovaukitės priežiūros ženklais | Sekite priežiūros ženklus ir jais vadovaukitės. Šie priežiūros ženklai pritaikyti specialiai jūsų miegmaišiui atsižvelgiant į jo sudėtį ir pasiuvimą.

Vėdinkite | Po kiekvienos iškylos ar kiekvieno naudojimo tinkamai išvėdinkite miegmaišį. Pakabinkite jį gerai vėdinamoje sausoje patalpoje ar lauke ir palikite kuriam laikui, kad tinkamai išsivėdintų.

Vietiškai valykite dėmes | Nedelsdami pašalinkite išorėje susikaupusį purvą ir dėmes. Naudokite švelnius valiklius arba specialiai miegmaišiams skirtas valymo priemones. Švelniai pavalykite išteptas vietas naudodami kempinę arba servetėlę. Venkite stipraus trynimo ar šveitimo, tai gali pažeisti audinį.

Skalbimas | Prieš skalbdami patikrinkite priežiūros ženklus. Dalį miegmaišių galima skalbti skalbimo mašinoje, o kiti reikalauja skalbimo rankomis, ar profesionalaus valymo. Jeigu miegmaišį galima skalbti skalbyklėje naudokite švelnius detergentus ir pasirinkite švelnų ciklą. Įsitikinkite, kad miegmaišis skalbimo mašinoje turi užtenkamai vietos laisvai judėti. Venkite naudoti minkštiklius ar baliklius – jie gali pažeisti miegmaišio izoliaciją.

Skalbimas rankomis | Jeigu rekomenduojama miegmaišį skalbti rankomis – prisipilkite į vonią ar kitą didelę vonelę šilto vandens ir įpilti švelnaus valiklio. Švelniai paspaudykite miegmaišį vandenyje, atkreipkite dėmesį į dėmes ir purvą. Gerai išskalaukite valymo priemones. Miegmaišio skalbimas rankomis gali būti sudėtingas, dėl to, kad sušlapęs audinys su pašiltinimu taps sunkus, nuo jo bus sunku nugręžti vandenį. Tokiu atveju galite rinktis profesionalų šlapią valymą valykloje.

Džiovinimas | Tinkamas džiovinimas yra be galo svarbus. Netinkamai džiovindami miegmaišį gali jį sugadinti. Būtinai atkeipkite dėmesį į priežiūros etiketes – džiovinti džiovyklėje galima ne visus miegmaišius. Jei galima džiovinti džiovyklėje – pasirinkite programą be karščio arba naudokite minimalią temperatūrą. Gali būti taip, kad jūsų miegmaišį džiovinti galima tik natūraliai – tokiu atveju padžiaukite jį kambaryje ar lauke ir leiskite pilnai išgaruoti drėgmei.

Sandėliavimas | Dažnai žiemos sezonu miegmaišius susukame ir įdedame į specialius maišelius, įkišame į spintą. Darome klaidą – šiuos daiktus reikėtų laikyti gerai vėdinamoje vietoje, jų nederėtų suspausti. Geriausia, jeigu miegmaišį pakabinsite, ar sulakstysite ir padėsite į spintą.

Primename, kad plunksniniai miegmaišiai reikalauja papildomos priežiūros. Pasižiūrėkite, kuo užpildytas Jūsų miegmaišis – plunksnomis ar sintetiniu užpildu, nes šių miegmaišių priežiūra gali skirtis. Plunksninius miegmaišius patariama valyti profesionaliai ar papildomai pasitarti dėl jų priežiūros.  

Atnaujinta: 2023-07-10 d.

<<< Grįžti į tinklarašti