Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Daugiau informacijos

Priežiūros etiketės

Pirkdami drabužius neretai net nepastebime, kad prie drabužio prisiūta priežiūros etiketė. Šios etiketės ne tik nurodo audinio sudėtį, tačiau ant jos taip pat pateikiama informacija, kaip tinkamai rūpintis audiniu, kad jis tarnautų kuo ilgiau. Dažniausiai ant tokių etikečių matome nurodytus ženklus, kartais galime sutikti ir tekstinę informaciją. Nurodoma, kaip audinį plauti, ar galima džiovinti džiovyklėje, kokiu būdu lyginti, ar galima balinti, pateikiamos papildomos instrukcijos. Apžvelkime keletą pagrindinių priežiūros ženklų simbolių:

Skalbimas | Vonelės simbolis nurodo kaip tinkamai valyti audinį. Ženklą gali sudaryti vonelė, ranka arba skalbimo mašina. Taip pat šis ženklas gali turėti papildomus indikatorius, kurie nurodo maksimalią valymo temperatūrą ar skalbimo ciklą.

Balinimas | Trikampio ženklas nurodo ar audinį galima balinti ar ne. Jeigu trikampis tuščiaviduris – audinį galima balinti. Trikampyje yra įstrižų linijų – balinimas leidžiamas tik bechloriais balikliais, o jei trikampis perbrauktas įstrižomis linijomis – balinimas neleidžiamas.

Džiovinimas | Kvadrato simbolis skirtas parodyti, kaip galima džiovinti audinį. Kvadrato viduje pavaizduotas apskritimas nurodo, kad audinį galima džiovinti džiovyklėje. Jeigu po kvadratu nubrėžta linija – reiškia, kad audinys turi būti džiovinamas ant plokščio paviršiaus. Gali būti įvairių džiovinimo simbolių. Viduje gali būti nurodyti taškeliai, kurie simbolizuoja džiovinimo temperatūrą. Taip pat gali būti pavaizduotas ir vertikalus džiovinimas.

Lyginimas | Lygintuvo ženklas nurodo ar galima audinį lyginti ar ne. Jeigu audinį lyginti galima – kokioje temperatūroje. Taškeliai lygintuvo viduje nurodo, kokia temperatūra turėtų būti naudojama drabužio lyginimui. Vienas taškelis – žema temperatūra, du – vidutinė, trys taškeliai – aukšta temperatūra. Jeigu ant priežiūros etiketės lygintuvo ženklas perbrauktas – audinio lyginti negalima.

Sausas valymas | Apskritimo simbolis nurodo sausą valymą. Jo viduje nurodomos raidės „P“ (perchloretilenas), „F“ (angliavandenilis) „W“ (vanduo) nurodo tam tikras priemones, kurias rekomenduojama naudoti sausam valymui. Perbrauktas apskritimas reiškia, kad audinio sausu valymo būdu valyti negalima. Net jeigu ir nurodytas sausas valymas – tai gamintojo rekomendacija valyti audinį profesionaliai, valykloje. Profesionalių valyklų darbuotojai puikiai pažįsta priežiūros ženklus bei yra ištestavę audinius, tad patars kaip geriausia audinį išvalyti. Jei etiketėje nurodomas „sausas valymas“ tai nėra vienintelis įmanomas būdas valyti drabužį. Skalbimas rankomis šaltame vandenyje, naudojant švelnias skalbimo priemones, taps alternatyva cheminių valyklų paslaugoms.

Priežiūros etiketės nebūtinai gali būti nurodytos ženklais. Kaip valyti, džiovinti ir lyginti audinį gali būti parašyta tekstu, su papildomomis detalėmis.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į nurodytus priežiūros ženklus ir sekti instrukcijas. Jeigu vadovausitės  priežiūros ženklais ir valysite audinius pagal nurodymus sumažinsite rizikas pažeisti audinį ir jis jums tarnaus ilgiau.

 

Atnaujinta: 2023-06-13 d.

<<< Grįžti į tinklaraštį